مقتدی صدر به ترکیه هشدار داد

رهبر جریان صدر از ترکیه خواست که یک‌طرفه به قاضی نرود و تنها به نظرات یک طرف در عراق گوش ندهد. ضمن اینکه بهتر است این کشور مشکلاتش را با عراق از طریق گفت‌وگو حل و فصل کند.


به گزارش «فارس» به نقل از "السومریة نیوز"، "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر در پاسخ به سوال یکی از طرفدارانش درباره موضع ترکیه در قبال عراق گفت: ما به کشور همسایه که همسایه ماست می‌گوییم: تا زمانی که خون در رگ ماست، اجازه نمی‌دهیم که طائفه‌گری سیاسی در کشورمان بوجود آید. ما امیدواریم که ترکیه تنها به آراء و نظرات یک نفر گوش ندهد و از آن می خواهیم که مشکلش با عراق را از طریق گفت‌وگو و توافق حل و فصل کند.

"رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه چندی پیش در تماس تلفنی با "نوری المالکی" همتای عراقی‌اش از بن بست به وجود آمده درخصوص مساله "طارق الهاشمی"، معاون اول فراری رئیس جمهور عراق ابراز نگرانی کرده بود.

"رجب طیب اردوغان" همچنین پس ازگفت‌وگو با "جو بایدن" معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع گروه پارلمانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا در سخنانی به مالکی درباره آنچه احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور خواند هشدار داد.

نخست وزیر ترکیه در سخنان خود گفت: مالکی باید این موضوع را بداند در صورتی که یک جنگ قومی در عراق آغاز شود ما نمی توانیم نسبت به آن سکوت کنیم.

 


دفتـــــر اصفهان: خیـــابان امام خمینی، کیلومتــــر 3 ، کارخانه روغن نبـــــاتی ناز
 شماره تلفن:3320001-3 فکس:3315521 info@nazoil.ir:پست الکترونیکی
دفتــر تهـــــران: خیــــابان ولیعصر، بــــــالاتر از میــــرداماد ، روبـــــروی بیمـارستان ولیعصــــر، بـــــرج پیـــــروز، طبقـــــه نهــــم ، واحـــــد 905
شمــــاره تلفن : 22258411-15 فکس: 22258416 - 22262078


تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت روغن نباتی ناز می باشد. | طراحی و پیاده سازی : فرابرد شبکه